Bryllupper

 

Bryllupsdagen – en fantastisk dag, med sin udkårne, familie og venner. En dag, hvor ens eneste bekymring bør være, om man nu har husket ringene eller siger ja på det rigtige tidspunkt. Det er sådan en dag, vi på Kokkeriet stræber efter at give vores brudepar og gæster.

 

Fra egne bryllupper samt styringen af et utal af andre ved vi, hvor meget planlægning og logistik betyder for at dagen bliver perfekt. Vi hjælper hvor der kan hjælpes, om det er bordplan, invitationer, maden, brudekjole, morning suit, brudepigekjoler, online gaveliste med eget gæste log-in, transport til og fra kirkeeller bestemmelse af lokationen, der skal danne rammen om jeres store dag.

 

Vi ser ikke os selv som blot endnu en leverandør, men ønsker for så vidt muligt at indgå i hele processen, så vi sammen kan sikre, at alle detaljerne er på plads til den store dag.

 

For at sikre at ovenstående kan lade sig gøre, har vi samlet os et solidt team af samarbejdspartnere. Herunder fx Næsseslottet hvor vi har afviklet en række smukke bryllupper.

 

Eksempel på bryllupsmenu i juni måned:

 

Confit af laks - gazpacho skum - ramsløg - dadel tomater

 

Stegt foie gras - stenbiderrogn - kærnemælk - kakao - karamel

 

Stegt kalvefilet - grønne asparges - sommertrøffel - vilde urter - nye kartofler - juice

 

Desserttallerken - rabarber show & hvid chokolade

flip





Kronprinsessegade 64 • 1306 København K • Telefon: +45 3315 2777 • info@kokkeriet.dk